ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9445035
*
nr 944 5035
Spegel
höjd: 49
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 21:59:31
1
100 kr
22/2 11:17:21
2
Vinnande bud
22/2 15:51:03
3
200 kr
22/2 15:51:03
2
250 kr (Budbetjänt)
22/2 19:59:05
4
300 kr
22/2 19:59:05
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 944 5035
Spegel
höjd: 49
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 21:59:31 | 1 | 100 kr |
22/2 11:17:21 | 2 | Vinnande bud |
22/2 15:51:03 | 3 | 200 kr |
22/2 15:51:03 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
22/2 19:59:05 | 4 | 300 kr |
22/2 19:59:05 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29